PNU.EDU.UA

PNU.EDU.UA

Новий сайт університету / New university website

Детальніше...Близько 20 років тому комп'ютер Deep Blue компанії IBM переміг Гаррі Каспарова в шахи, і з того моменту баталії між комп'ютерами і людьми тривають майже щодня. Штучний інтелект DeepMind AlphaGo компанії Google став першим, кому вдалося нанести поразку чемпіону світу за давньою китайською грою го. А зараз ця програма продовжує навчатися і грати з людиною в цілому ряді інших логічних ігор.

Останні версії систем штучного інтелекту, розроблені компаніями Alibaba і Microsoft, перевершили людину в розумінні прочитаної інформації, що перевіряється за допомогою спеціального тесту, розробленого у Стенфордському університеті. Нейронна мережа, обладнана алгоритмами машинного навчання та самонавчання, була створена фахівцями Інституту інформаційних технологій китайської компанії Alibaba.

Детальніше...

Група учених з Китайської академії наук повідомила про успіхи в клонуванні – вони створили дві генетично ідентичні копії мавпочки макаки. Результати  експерименту опубліковані в авторитетному науковому журналі Cell.

Генетикам удалось створити дві копії мавпочки за допомогою методики, яку застосовували при клонуванні овечки Доллі та інших організмів. Методика передбачає пересадку ядра соматичної клітини (наприклад від фібробласта - клітин суглобової тканини) в незапліднену яйцеклітину.

Методика вперше була апробована в 1996 році, коли шотландські біологи під керівництвом Яна Вільмута клонували овечку Доллі.

Детальніше...Коли потужне рентгенівське випромінювання "освітлює" матеріали або великі молекули, електрони вибиваються із своїх місць біля ядра атома. Впродовж довгого часу вчені вважали, що вибитий електрон і позитивно заряджена "дірка" в електронній оболонці атома утворюють квазічастинку під назвою "внутрішньоатомний екситон", подібний до звичайних екситонів, що утворюються в напівпровідникових матеріалах. Проте до останнього часу у вчених не було жодного доказу існування цих внутрішньоатомних екситонів. Основна проблема виявлення та вивчення властивостей і поведінки внутрішньоатомних екситонів полягає в тому, що час життя цих квазічастинок дуже малий і для їх вивчення не підходять технології та прилади, що використовуються для вивчення звичайних екситонів у напівпровідниках.

Тим не менше, групі вчених з Інститута квантової оптики Макса Планка вдалося зафіксувати факт існування внутрішньоатомних екситонів і визначити динаміку їх руху в режимі реального часу. Для цього вчені використовували спалахи рентгену тривалістю в кілька сотень аттосекунд (1 аттосекунда = 0,000000000000000001 секунд), що супроводжувалися спалахами світла з співставною тривалістю.